Założenie jeansów do pracy? Czemu nie!

Jeszcze niedawno, jeansy były uznawane za spodnie typowo codzienne i mogły się kojarzyć z ludźmi, którzy nie osiągają sukces. Na całe szczęście, wszystko zmieniło się na lepsze, i dziś znaczna część stylowych kobiet udowadnia, że jeans może być elegancki i odpowiedni do pracy, nieważne gdzie pracujemy. Nie wierzycie? Pozwólcie, że was przekonamy!

Uniwersalność jeansów

Historia jeansów jest niesamowicie długa i dziś spokojnie możemy łączyć je ze słowem ”klasyka”. Społeczne uwielbienie dla tego materiału doprowadziło do momentu, w którym tworzone są projekty, w których stawia się na elegancję i celuje się do kobiety, która w swojej pracy potrzebuje dozy elegancji np. przy spotkaniu biznesowym z nowym Klientem. Dziś okazuje się, że założenie tych spodni wcale nie musi wiązać się z uśmiechami politowania miejscu naszej pracy!

Tutaj znajdziesz damskie spodnie od Tommyego Hilfigera.

Kiedy można?

Oczywiście musimy pamiętać o tym, że nie każde stanowisko i miejsce pracy pozwala na taką dowolność modową. Jeżeli pracujemy w miejscu takim jak agencja reklamowa, sklep odzieżowy czy redakcja gazety, możemy zaszaleć i założyć na co dzień naszą ulubioną parę jeansów. Gdy miejsce naszej pracy jest nieco bardziej poważne (jako przykład niech posłuży kancelaria prawna lub bank), powinnyśmy trzymać się wyznaczonego przez pracodawcę dress code’u. Jeżeli jednak nie jesteśmy w żaden sposób ograniczone, warto trzymać się dość prostej zasady: im ciemniejsze, tym lepsze! Czarne i ciemnogranatowe dżinsy mają to do siebie, że są znacznie bardziej eleganckie i wraz z połączeniem z czarnymi szpilkami oraz białą koszulą zawsze będzie wyglądać świetnie.

Podsumowanie

Jeansowe stylizacje wcale nie muszą być ograniczone do mody codziennej. Jeżeli nie ograniczają nas sztywne zasady dress code’u, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je w naszym ubiorze służbowym. Nie bójcie się podejmować ryzyka i zostawcie eleganckie spodnie na wieszaku na rzecz jeansów, podkreślających to, co najlepsze w waszej figurze. Wszystko zależy od tego, jak dobierzemy fason naszego nowego zakupu i to, z czym je dobierzemy!