Korzyści z układania puzzli

puzzle myszka miki i kaczor donald

Jest tylko kilka prezentów, które będą pasować do każdego. Odpowiednie dla trzylatka, jak i jego dziadka. Mowa oczywiście o puzzlach, które dzięki swojej prostocie wciąż są jednym z najlepszych sposobów na rozrywkę na wiele godzin, a nawet dni. Puzzle to najprościej tłumacząc, elementy, które złożone ze sobą tworzą jakiś obrazek. Wykonywane z tektury, drewna czy plastiku, mogą być zarówno bardzo proste, jak i niesamowicie skomplikowane. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, ale mają wartość edukacyjną. Jakie korzyści daje układanie puzzli?

Walor edukacyjny

Puzzle to świetna lekcja dla każdego dziecka. Rozwinie je na wielu płaszczyznach. Będzie ćwiczyć pamięć, uczyć się cierpliwości i tego, że trzeba czasami ciężko pracować, aby osiągnąć zamierzony efekt. Puzzle mogą także uczyć naszego dziecka liter, zwierząt i otaczającego je świata.

Nie czekaj i kup puzzle już teraz w sklepie https://heyandplay.pl/category/puzzle

Dobra zabawa

W zależności od tego, czego fanem jest nasz dziecko, możemy dobrać puzzle do jego preferencji. Nasze dziecko uwielbia motoryzację? Znajdźmy zestaw z jego ulubionym samochodem. A może jest fanem konkretnego serialu lub bajki? Prawdopodobnie będziemy w stanie znaleźć puzzle z którąś postacią. Podobnie działa to w przypadku dorosłych! Jeżeli kogoś nie będzie napawać dumą złożenie panoramy miasta lub obraz Jana Matejki składających się z kilku tysięcy elementów, nie wiemy, co może to zrobić.

Umiejętności manualne

Puzzle zmuszają dzieci, zwłaszcza te najmniejsze, do wyszukiwania i dopasowywania poszczególnych elementów, aby utworzyły całość. Nauczymy je w ten sposób precyzji i tego, że nie wszystkie najlepsze rozwiązania to te siłowe.

Praca w grupie

Nie ważne czy nasz dziecko będzie układało puzzle z nami, czy z kolegami i koleżankami, będzie się uczyć pracy w grupie. Wspólna zabawa jest świetną okazją na poznawanie się, zacieśnianie więzi i rozpoczęcie lekcji na temat budowania relacji.

Wiemy już jakie korzyści mamy ze względnie niepozornego układania puzzli. Układać możemy sami, z rodzeństwem, rodzicami, znajomymi – praktycznie z każdym. A gdy ułożymy puzzle? Możemy je zatrzymać w formie obrazu i powiesić na ścianie lub… ułożyć je po raz kolejny.