Jedno miejsce w Gdańsku, Gdyni i Sopocie – co zobaczyć na krótkim wyjeździe?

Fontanna Neptuna w Gdańsku

Z różnych powodów nie wszyscy możemy sobie pozwolić na długie urlopy. Często zmuszeni jesteśmy do ograniczenia naszego wyjazdu do jednego dnia, co z kilku względów może być niekorzystne. Czy da się zobaczyć całe Trójmiasto jednego dnia? Niezupełnie, ale wybierając najważniejsze miejsca w każdym z miast metropolii, można zobaczyć całkiem niezły jej kawałek!

Gdańsk: Śródmieście

Dzielnica Gdańska zwana Śródmieściem to najbardziej reprezentatywne miejsce nie tylko w samej stolicy Pomorza, ale też w całym Trójmieście. Na turystów w każdym zakamarku czekają liczne zabytki, pomniki, muzea, przepiękne kamienice czy inne zachęcające i zróżnicowane atrakcje. Do najważniejszych z nich należą: Bazylika Mariacka Wniebowzięcia NMP, cała ulica Długa i Długi Targ, czy – uwielbiane przez wielu – Grodzisko.

Z pewnością nie bez znaczenia jest także ogromna baza gastronomiczna czy noclegowa (gdybyście jednak zapragnęli zatrzymać się tutaj na dłużej, szczególnie polecamy hotele na Głównym Mieście). Całość gdańskiego spaceru dopełni przechadzka nad Motławą o zachodzie słońca.

We wspomnianej dzielnicy mieści się również Dworzec Gdańsk Główny, dlatego jest to świetne miejsce do rozpoczęcia zwiedzania całej metropolii.

Nawet hotele na gdańskim Głównym Mieście mieszczą się w tak pięknych kamienicach (źródło: https://www.hoteldlugitarg.pl)

Gdynia: Skwer Kościuszki i Molo Południowe

Gdyńskie Śródmieście, a także znajdujące się w jego obrębie: Skwer Kościuszki i Molo Południowe to najciekawsza propozycja dla turystów chcących poznać najbardziej wysunięte na północ miasto metropolii. Sam Skwer to wspaniale urządzone miejsce, które idealnie nada się do spacerowania. W pobliżu znajduje się równie imponujący Park Rady Europy i punkt widokowy na Kamiennej Górze.

Śródmieście nie kończy się jednak na tym. Do niewątpliwych atrakcji tej okolicy należą także:

Molo Południowe w Gdyni

  • Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej,
  • Gdyńska Marina,
  • Okręt ORP Błyskawica,
  • Statek-muzeum Dar Pomorza,
  • Akwarium Gdyńskie.

Sopot: molo i okolice

Molo w Sopocie to najdłuższy pomost w Europie wykonany z drewna. Już nawet ze względu na ten fakt warto się po nim przejść, by dochować turystycznej tradycji. Będąc już w tych okolicach, koniecznie trzeba wybrać się kawałek na południe – ku skwerowi Bowiena i parkowi im. Lecha i Marii Kaczyńskich. Tutaj na odwiedzających czekają: przepięknie utrzymana roślinność, ciekawe fontanny oraz grzybek inhalacyjny. W pobliżu warto jednak pokręcić się nieco dłużej, a to ze względu chociażby na imponujący gmach Domu Zdrojowego czy urokliwe alejki Parku Północnego.

Podsumowanie

Trójmiasta nie da się zwiedzić w ciągu jednego dnia, dlatego zachęcamy do przybycia do metropolii na co najmniej kilka dni! W takim przypadku najlepszą opcją wydaje się wybranie hotelu w centrum Gdańska.