Jakie rodzaje sukienek powinna mieć w szafie każda kobieta?

Nie od dziś wiadomo, że podstawą w każdej szafie kobiety jest sukienka. Jedne lubią bardziej zwiewne, inne klasyczne. Na przestrzeni lat projektanci stworzyli szereg rodzajów tej części garderoby. W końcu to jeden z niewielu produktów, które eksponują największy atut kobiet-nogi. Zależnie od okazji wybierane są różne typy. Kilka z nich przedstawiam poniżej:

Koronkowa dziewczęca

Bez wątpienia koronka to swego rodzaju klasyk. Inspiracja tą formą nie wzięła się z przypadku. Największe ikony mody posiadają je w swoich szafach. Projektanci starają się, aby sprostały oczekiwaniom każdej z użytkowniczek. Ciekawostką jest, że kolor biały w tego typu sukienkach kojarzony jest z panną młodą. Dlatego właśnie zauważa się brak występowania go w większości przypadków. Kolorowa koronka to propozycja, którą po prostu trzeba mieć.

koronkowa sukienka

Uniwersalna

Nie trzeba chyba zbyt wiele tłumaczyć. Sukienka, która może zostać wykorzystana za każdym razem, gdy w głowie pojawi się hasło „nie mam się w co ubrać”. Idealna nie tylko na spacer, ale także do biura, czy na spotkanie ze znajomymi. Taki egzemplarz powinna posiadać w szafie każda kobieta, a nawet kilka.

Asymetryczna

Mniej popularna, jednak jak bardzo pożądana. Znalezienie odpowiedniego modelu nie jest sprawą łatwą. Potrzeba dużo zachodu. Jej największą zaletą jest wyróżnienie się z tłumu i niewątpliwe zwrócenie na siebie uwagi nie tylko mężczyzn, ale także i (zazdrosnych) kobiet.  Asymetria świetnie sprawdza się przy podkreśleniu krągłości.

Krótka czarna

Niezależnie od wieku i stylu powinna bezwzględnie znaleźć się w każdej garderobie. W czasie modowych dylematów może skutecznie wybawić z opresji. Niezależnie od typu urody i figury czerń sprawia, że sukienka kobieta wygląda po prostu świetnie. Wiele osób sugeruje dodatki, aby ożywić nieco kolor.

Koktajlowa

Ulubiony kolor tego typu sukienki pozwoli przyszykować się na dowolne wieczorne wyjście. Do wyboru są dłuższe oraz krótsze odmiany. Dobierając długość liczy się przede wszystkim komfort. Efekt? Szybki wybór kreacji zaoszczędza czas na przygotowanie reszty.